Nowość ! System kominowy SGSP

Prezentujemy kolejny system kominowy- tym razem system SGSP odprowadzający spaliny z kominków gazowych z zamknietą komorą spalania.

Kominki tego typu wymagają zupełnie innego, niż standardowy, przyłącza i systemu kominowego. System ten jest koncentryczny, podobny nieco do tego używanego w kotłach kondensacyjnych, z tym, że tu odprowadzanie spalin wewnętrznym przewodem odbywa się metodą grawitacyjną (nie jest wymuszane przez wentylator), natomiast zasysanie powietrza do spalania jest wykonywane przez przewód „powietrzny”.
To co wyróżnia ten system, to także fakt, iż jego konstrukcja jest często kluczowa dla prawidłowego działania kominka. Nie wystarczy tylko by skutecznie i bezpiecznie odprowadził on produkty spalania, ale też by zapewnił odpowiedni (ale nie nadmierny) dopływ powietrza. Chcemy bowiem, by efektem spalania były żółte płomienie przypominające spalane drewno, a nie niebieskie jak w kuchence gazowej. Dlatego system jest starannie badany i sprawdzany pod kątem oporów przepływu, a kształty i formy poszczególnych elementów nigdy nie są przypadkowe.Kliknij po szczegóły techniczne 

DARCO