#GaszynChallenge dla Tosi w DARCO!

Hurtwonia wentylacyjna HTS nominowała naszą firmę do wzięcia udziału w #GaszynChallenge – akcji, której zasady są bardzo proste: osoby lub firmy nominowane do zabawy muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli ktoś nie da rady sprostać wyzwaniu, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego, potrzebującego dziecka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i powinny nominować minimum 3 osoby/firmy – Można łamać zasady, ale tylko w górę: czyli więcej pompek i więcej złotówek! W filmikach z realizacją wyzwania należy wpisywać #GaszynChallenge.

Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi. 1,5-roczny Wojtek cierpi na SMA (rdzeniowy zaniki mięśni typu I). Akcja rozlała się na cały Internet i obecnie pod akcją #gaszynchallange różne firmy i organizacje wspomagają wybrane zbiórki na #siepomaga i zachęcają do zbiórki pieniążków dla dzieci cierpiących właśnie na tę chorobę. Jedyną szansą dla tych dzieci jest terapia nowatorskim lekiem Zongelsma, który bez żadnej przesady nazywany jest najdroższym lekiem świata. Koszt terapii lekiem to 9-10 milionów zł!

DARCO podjęło wyzwanie i grupa pracowników wykonało ćwiczenia, a zebrana kwota powędrowała na konto fundacji by wspomóc Antoninę Popławską w walce z SMA. Dziękujemy hurtowni HTS za nominację! Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w tę ciekawą akcję. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału i wpłacanie cegiełek poprzez stronę: https://www.siepomaga.pl/ocalic-tosie . Film z udziałem pracowników DARCO, którzy podjęli wyzwanie: