Darco system

Nawietrzaki

Nawiew powietrza jest kluczowy dla poprawnego działania wentylacji. Wysoki komfort użytkowania zapewniają urządzenia ścienne – nawietrzaki, które dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu pozwalają uczynić nawiew nieodczuwalnym nawet dla najbardziej wymagających.

Nawietrzaki

Nawietrzak doprowadza świeże powietrze do wnętrza budynku. Zbudowany jest z czerpni, kanału i anemostatu. Czerpnia to element zewnętrzny, który pełni funkcję ochronną: zabezpiecza przed opadami i przedostawaniem się owadów dzięki siatce. Wewnątrz pomieszczeń nawietrzak zakończony jest izolowanym anemostatem. Służy on do rozproszenia wlatującego powietrza oraz do ręcznej regulacji przepływu. Zastosowana w nim izolacja zapobiega przedostawaniu skroplin oraz pełni funkcję tłumiącą. W ofercie DARCO wyróżniamy wersje nawietrzaków : nawietrzak okrągły i prostokątny.

Nawietrzak prostokątny zarówno czerpnia, jak i anemostat występują w kilku wariantach wykonania do wyboru. Czerpnię z anemostatem łączy kanał o regulowanej długości, który pozwala na dopasowanie urządzenia do budynków o różnej grubości ścian w zakresie 280÷550 mm.
Nawietrzak można dodatkowo wyposażyć w zawór zwrotny, służący do zabezpieczenia przed zmianą kierunku przepływu powietrza, która mogłaby wystąpić przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Nawietrzak okrągły występuje w wersji z czerpnią na ścianie lub w szpalecie okna (nawietrzak szpaletowy). Poszczególne rodzaje nawietrzaków okrągłych można wyposażyć w dodatkowe elementy, których zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania:

NAWIETRZAKI Z DODATKOWYM WYPOSAŻENIEM
NAZWA OKRĄGŁY NO OKRĄGŁY SZPALETOWY NL
CHARAKTERYSTYKA Urządzenie wyposarzone jest w:
– filtr podstawowy (dołączony do każdego urządzenia) wyłapuje grubsze zanieczyszczenia. Decyzję o jego zastosowaniu podejmuje użytkownik.
– stabilizator przepływu – reguluje strumień przepływu powietrza: „dławi” silne podmuchy i uniemożliwia odwrócenie kierunku przepływu.
DODATKOWE WYPOSAŻENIE Anemostat, Filtr * Anemostat, Stabilizator przepływu, Filtr *
NAZWA OKRĄGŁY Z GRZAŁKĄ NOG OKRĄGŁY SZPALETOWY Z GRZAŁKĄ NLG
CHARAKtERYSTYKA Urządzenie jest wyposażone w radiator, który podgrzewa powietrze wpływające do budynku. Jego praca jest sterowana termostatem, który automatycznie włącza element grzewczy, gdy temperatura przepływającego powietrza spadnie do ok. 4 st. C. Wyłaczenie następuje, gdy przepływające powietrze osiągnie temperaturę ok. 10 st. C.
DODATKOWE WYPOSAŻENIE Anemostat, Grzałka***, Filtr * Anemostat, Grzałka***,
Stabilizator przepływu, Filtr *
NAZWA OKRĄGŁY ANTYSMOGOWY NON OKRĄGŁY SZPALETOWY ANTYSMOGOWY NLN
CHARAKTERYSTYKA Urządzenie wyposażone jest w nano – filtr, który jest wykonany z opatentowanej membrany, która wyłapuje nawet najmniejsze drobiny szkodliwych pyłów (PM2.5). Dzięki temu stanowi nie tylko ochronę przed smogiem, ale także przed alergenami. UWAGA! Wyłapywane cząsteczki osiadają na membranie powodują stopniowe zmniejszenie jej przepływu, dlatego konieczne jest systematycznie jej czyszczenie.
NAZWA NAWIERZAK OKRĄGŁY AKUSTYCZNY NAWIETRZAK OKRĄGŁY SZPALETOWY AKUSTYCZNY NLA
CHARAKTERYSTYKA Wyposażenie nawietrzaka w kanał tłumiący pozwala na ograniczenie przedostawania się do budynku dźwięków z zewnątrz.

Przeznaczony do wentylacji

ico-do-wentylacji-min

DANE TECHNICZNE

Poszczególne elementy nawietrzaków prostokątnych wykonane są z blachy chromoniklowej, blachy ocynkowanej malowanej proszkowo na kolor biały, i blachy otynkowanej.

Materiał kanału w nawietrzaku okrągłym wykonany jest z rury z PCV o średnicy Ø80, Ø110, Ø150. Pozostałe elementy z blachy chromoniklowej i ocynkowanej malowanej proszkowo. Szczegóły dotyczące średnic, wykresy z charakterystykami przepływu powietrza.

Szczegółowe informacje dotyczące wymiarów, charakterystyki przepływu oraz schematy elektryczne znajdują się w karcie produktowej w zakładce „Do pobrania”